Antalya’ya Otobüs Ulaşımı Kolay mıdır?

Paylaş
 

Türkiye’nin nüfus bakımından en kalabalık beşinci, Akdeniz’in ise en büyük şehri olan Türkiye turizminin incisi Antalya; yüz ölçümü baz alındığında da Türkiye’nin en geniş şehirlerinden biri. Turizm başta olmak üzere birçok alanda hem yerliler hem de yabancılar tarafından tercih edilen ve Türkiye’nin gidiş-geliş trafiği bakımından en büyük ikinci havalimanına sahip olan şehir, her geçen yıl oldukça önemli rakamlarda ziyaretçileri ağırlamayı sürdürüyor. Ziyaretçilerin bir bölümü İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyükşehirlerden tatil amaçlı gelen bölümü kapsarken; diğer bölüm de eğitim amacıyla gelen yerlileri ve yaz aylarında büyük gruplar halinde seyahat eden turistleri içeriyor.

Büyükşehirlerden Antalya’ya Nasıl Ulaşırız?

Antalya, yer aldığı coğrafi bölge bakımından Türkiye’nin çoğu büyükşehrine yakın bir yerde konumlanmış durumda. Son yıllarda hızlı ulaşım açısından uçak tercih edilse de, yine de en fazla ulaşım otobüsler aracılığı ile sağlanıyor. Türkiye’nin en büyük şehri olan İstanbul’u baz alarak örnek vermek gerekirse, İstanbul’dan Antalya’ya kadar sürecek bir otobüs yolculuğu yaklaşık yedi-sekiz saatlik bir süre alıyor. Uçak ile ulaşımda bu süre iki saate kadar inebiliyor.

Neden Otobüs Yolculuğu?

Otobüs yolculuğu, ucuz ve diğer alternatiflere göre daha güvenli olması sebebiyle uzun yıllardır en çok tercih edilen ulaşım şekillerinden biridir. Diğer alternatiflerine göre daha uzun bir vakit alır, fakat daha geniş bir kitlenin beklentilerine hitap ettiğinden dolayı yolcu sayısında asla bir düşüş yaşamaz. Antalya’ya ulaşım, yol trafiği ve güvenliği gibi etmenler göze alındığında Türkiye içerisinde bulunan diğer birçok şehre yapılabilecek seyahatlerden çok daha güvenlidir. Ayrıca Antalya’ya yapacağınız otobüs yolculuğu her nereden başlıyor olursa olsun, yol üzerinde birçok şehri de uzaktan veya yakından görme fırsatını yakalayabilirsiniz. Tüm bunlar baz alındığında, otobüsle seyahat bütçenize en uygun seçenek olmasıyla her zaman tercih edilebilir bir alternatiftir.

Bu yazı 911 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA