En ucuz uçak bileti bulmak

Beştepe Millet Cami otoparkı
Paylaş
 

Uzak bir yere giderken uçak mı yoksa otobüs mü çelişkisi yaşanır. Çünkü uçakla yolculuk kısa sürse de daha pahalıdır. Ayrıca otobüsle seyahatin insana melankolik etkisi vardır. Tabi bir de check in di, transferdi, rötardı gibi gibi dertleri vardı uçakla yolculuğun. Bununla birlikte arabayla 12 saatle gidilebilecek bir yere iki çay içimi sürede varabilmek tartışılmaz bir üstünlüktür.

Hava yollarında trafik sıkışması gibi dertler yoktur. Yani hava yolları hep açıktır. Bir de pahalı olmasa uçak seyahat için ne güzel bir vasıtadır. Örneğin thy uçak bileti eğer zamanında alınmamış ise gayet cep yakar. Bu nedenle eğer seyahat planlı ise önceden bileti satın almak gerekir.

Havayolu şirketleri bu konuda ciddi indirimler yapmaktadır. Neticede aynı yolculuğu daha ucuza yapıyorsunuz, gayet keyifli olur.

Bu tür konularla ilgili faaliyet gösteren internet siteleri var. Havayolu firmaları ile anlaşma yapmışlar, onlardan bilet aldığınızda firmadan almış oluyorsunuz. Sistem entegresi yapılmış siteye girdiğinizde aynı gişeden bilet alır gibi alabiliyorsunuz.

Hal böyle olunca bu konudaki internet sitelerinin çoğalması ve piyasaya yeni havayolu firmalarının eklenmesi en ucuz uçak bileti arayan müşterilerin işlerini kolaylaştırıyor.

İnternet üzerinden bilet alırken site adresinin https ile başlamasına dikkat edin. Mesela https://www.birucak.com/index.html gibi.

Bu işler internet üzerinden de yapılınca uyduruk firmalar da türemesi normal. Bu yüzden en ucuz uçak bileti benim olsun derken paranızı da kaptırabilirsiniz.

Yolculuklarını hep otobüsle yapan ve biletini internetten alan kişiler için uçuş biletini internetten almak çok da zor olmayacaktır. Hele bir de aldığınız uçak bileti otobüs maliyetinden az ise o uçuşun tadı olmaz. Ve son bir hatırlatma yapayım; internetten uçak bileti alırken aklınıza bir soru takılırsa sitede numarası bulunan (bizim site değil, uçak bileti alacağınız site J) çağrı merkezini arayıp karanlık noktaların aydınlatılmasını sağlayabilirsiniz.

Bu yazı 937 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA