Keçiören akvaryum giriş ücreti
24 Eylül 2017
ibrahim YALAVAC

Keçiören akvaryum giriş ücreti

Denize hasret Ankara’nın suni şelalelerinden sonra artık akvaryumu da var. Üstelik keçiören akvaryum giriş ücreti cep yakmıyor. Etlikte oturduğum için...

Denize hasret Ankara’nın suni şelalelerinden sonra artık akvaryumu da var. Üstelik keçiören akvaryum giriş ücreti cep yakmıyor.

Etlikte oturduğum için ben minibüs ile Deniz Dünyası adı verilen Keçiören akvaryumuna gidebildim. Keçiören-Demet-Ostim minibüsleri Batıkentten, Demetevlerden, Yenimahalleden ve Etlikten insanları Keçiören’e götürüyor. Belediye’ye yakın bir duraktan sonra 15-20 dakika yürümeniz lazım.

Keçiören akvaryumu belediye binasına çok yakın. Minibüsten indikten sonra aşağıya doğru yürüdük. Belediye etrafında çok sayıda şelale var. Bunların bir “saplantı” ürünü olduğunu anlamak zor değil. Kişi başı metrekareye en fazla şelale düşen yer burası olsa gerek.

Deniz dünyası

Belediyeden sonra güney yönüne on dakikalık bir yürümeyle Deniz Dünyasına varıyoruz. Keçiören akvaryum giriş ücreti 2017 yılı için büyük 3 TL, öğrenci ise 1 TL. Fiyatlar gayet makul.

Aslında akvaryum hakkında daha başka bir konuda yazmak isterdim ama google a Keçiören akvaryumu yazınca Keçiören akvaryum giriş ücreti 2017 aramaları çıkıyor.

Keçiören akvaryum

Yani içinde ne var diye değil, giriş kaç para diye merak etmiş millet. Girişi 3 TL arkadaşlar. Öğrenci ise 1 TL, yani hiçbir şey değil.

Keçiören akvarum

İçinde ne var ?

Akvaryumun giriş kısmındaki akvaryumlarda bazı tatlı su ve tuzlu su balıkları ve yengeçler var. Asıl görkemli balıklar tüneli geçtikten sonraki akvaryumlarda bulunuyor. İlk girişte bazı renkli balıklar dikkat çekiyor. Gayet sevimliler. Yengeç var, müren balığı da var. Müren balığı aynı belgesellerde gördüğümüz gibi ağzını açıp kapatıyor.

Müren balığı

Akvaryum tünelinden geçerken balıklar sizin yanlarınızdan ve tepenizden  geçiyorlar. Balıklar ile hiç bu konumda olmamışsınızdır. Genelde onlar aşağıda olurlar, tepenizden yüzmezler. Vatoz ve bazı balıklar korkusuzca sağınızdan solunuzdan yüzüyorlar.

Vatoz balığı

Tüneli geçip diğer akvaryumların olduğu bölüme geçince dev balıkların olduğu yere geçiyorsunuz. Okyanus balıkları da var bizim akvaryumda köpek balığı diye beslediğimiz balığın büyüklerinden de var. Köpek balığı da var. Karakteristik yüzüşüyle daireler çiziyor.

keçiören deniz dünyası

Bazı balıkların yüzü insanınkine benziyor çok tatlılar. Ortadaki havuzda da balıklar var. Onlar çok ürkek hemen kaçıyorlar. Biraz daha ileriki bölüme giderseniz hediyelik eşya, kafe ve soğukkanlı bazı canlıları olduğu kısma geliyorsunuz. Burada sarı bir piton yılanı var. Koi cinsi Japon balıkları ile tatlı su kaplumbağaları birlikte yüzüyorlar.

keçiören akvaryum

Netice itibariyle gitmeye değer bir yer mi diye sorarsanız çok fazla beklentiye girmemek kaydıyla burası Ankaranın gezilecek yerlerinden biridir diyorum. İl dışından gelmeye değmez ama Ankara’nın içinde oturuyorsanız bir hafta sonu günü buraya gelebilirsiniz. İçerisi çok kalabalık değil ayrıca.

Keçiören akvaryum pazar günü açık mı

Sormadım ama galiba kapalı.

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2015-2019