Maldivler Muhafazakar Balayı

Paylaş
 

Düğün telaşı, ayakkabı, ev tutması, beyaz eşya, mobilya, halı, perdesi…vs derken bütün düğün yorgunluğundan sonra balayı önemli bir, stress ve yorgunluk atmak için  kıssas, tatildir. Muhafazakar bir aile yaşiyorsak islami şartlarımıza uygun bir balayı istiyorsak Maldivler muhafazakar balayı nı hak etmişizdir. Düğün telaşının arkasından hasas, duygusal, narin bir balayı istememiz son derece doğaldır.

Okyanusun ortasında bulunan Maldiv Cumhuriyeti irili ufaklı bir çok adadan oluşmaktadır, bu adalardan sadece dörtde birinde insan yaşamaktadır. 80 adada otel vardır. Oteller son derece güzel ve lüks oda tipleri olmasına rağmen gözlerden ırak okyanus üzerine kurulu bungalovlar evli çiftelere tavsiye edilir. Akşamları dalga sesini duyup uyumak romantik bir tercihtir, aynı zamanda balkonunuzdan okyanusa dalmak çok güzel olacaktır.

Bembeyaz kumsallar, masmavi okyanus, ağaçlar arasında güzel büyüleyici bir tatil geçirebilirsiniz.

Hindistanın hemen altında ana karaya 800 km uzaklıkta, deniz seviyesinden uzaklığı 2.5 metre olan Maldivler cumhuriyetle yönetilen ve halkının %99 müslümandır bu yüzden ülkeye girişte sıkıbir gümrük uygulaniyor helal yiyeceklerin girmesine izin verilirken, alkol, uyuşturucu, pornografik gibi Müslüman inanç sistemine ters şeylerin girmesi yasaktır.

Bunları bulunduranlar hakkında cezai işlem yapılmaktadır. Müslüman bir ülke olmasından dolayı başken Male de hanımlar şort, askılı..vs açık giyinmekten kaçınmalıdırlar.

Maldivler para birimi rufiya dır fakat her yerde dolar geçmektedir, Euro götürürseniz komisyonlu olarak bozacaklarından dolayı götürmeyi önermiyoruz. Dolar götürmekte fayda vardır.

Yiyecek& İçeçekler konusunda yurt dışı olduğundan dolayı tedirdin olabilirsiniz, nüfüsünün %99 müslüman olan Maldivlerde halal yiyecekler haricindeki besinlerin kullanılması yasak bu yüzden rahat olabilirsiniz. Ada ülkesi olduğundan dolayı bol miktarda balık yiyebilirsiniz. Bütün yemekler çeşitli baharat soslarla servis edilir, hint ve Uzakdoğu mutfağı etkileri Maldivler mutfağında görülür.

Başkent Male ya Türk Hava Yollarının direk uçuşları vardır. Aktarmalı seferlerde mevcuttur. Direk uçuşlar 7-8 saat sürerken, aktarmalı seferler 8-9 saat sürmektedir. Başkent Male ya vardıktan sonra deniz uçaklari ve sürat tekneleri ile adanıza yaklaşık 1 saat süre sonunda ulaşabilirsiniz. Bir aydan az süre kalacak türk pasaportlu ziyaretçiler için Maldivler vize istemiyor, uçak bileti, otel rezervasyonu, geri dönüş biletinize göre vize veriliyor(Adaya giriş esnasında).

Yıl boyunca güneşli olan Maldiv adaları için kasım, haziran en uygun aylardır. Diğer aylar muson yağmurlarıyla yağış alması kaçınılmaz olabilir.

Tropikal bir iklim etkili olduğundan dolayı kalın giyecekleri yanınızda götürmenize gerek yok, rahat edebileceğiniz elbiseleri yanınıza almanız yeterlidir.

Su sporları bakımından çok gelişmiş olan  Maldivlerde her türlü su sporunu yapabilirsiniz, oteliniz bünyesinde masaj yaptırabilirsiniz ve canlı müzik atviteler sayesinde güzel vakit geçirebilirsiniz herşeyden önemlisi çok güzel bir tropikal iklimde güzel bir tatil geçireceksiniz, deniz üstü villalarda gözünüzü denizle açıp; uyanmak için balkonunuzdan denize atlayabilirsiniz.

Bu yazı 1454 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA