Mudurnu Serdar Kılıç Kampı
17 Mayıs 2016
ibrahim YALAVAC

Mudurnu Serdar Kılıç Kampı

Doğada tek başına programından hatırladığımız Serdar Kılıç’ın Bolu Mudurnu’da Campwolftrack adında (Türkçe manası kurt izi kampı) bir doğa kampı var....

Doğada tek başına programından hatırladığımız Serdar Kılıç’ın Bolu Mudurnu’da Campwolftrack adında (Türkçe manası kurt izi kampı) bir doğa kampı var. Serdar bey kamp ismini Türkçe değil de İngilizce seçmiş anlamış değilim. Aslında kendisi gayet doğal ve öze dönüşü savunan birisi. Kampın adı “Yavrukurtlar Doğada” türünden bir şey olabilirdi mesela.

Neyse isme takılmayalım, ülkemizde böyle bir doğa kampının bulunması mutluluk verici. Kamp yavrukurt-survivor konseptinin bir karışımı. Buraya gelenler kamp süresi boyunca dünya ile irtibatlarını keserek doğada hayatta kalma becerilerini geliştiriyorlar. Survivor tarzı eforlu oyunlar ise kampçılara eğlenceli zaman geçirtiyor, tabiri caizse can sıkıntısına ilaç gibi geliyor.

serdar kılıç doğa kampı

Kampta çadır deneyimi yaşanıyor. Fotoğraf Zafer Coşar

Serdar Kılıç Kampına Nasıl Gidilir ?

Doğa kampı Bolu Mudurnu’nun kırsal kesiminde bulunuyor. Ulaşım için İstanbul tarafından gelenler TEM otoyoluna girmek gerekiyor. Yaklaşık 138 km gittikten sonra (Adapazarı geçiliyor) Akyazı-Mudurnu gişelerinden çıkılır ve Mudurnu yönüne dönülür. Yaklaşık 50 km sonra Bekdemirliler Köyü var. Orada sorsanız gösterirler, bu köye bir km uzaklıktadır Serdar Kılıç Kampı. Otobandan çıktıktan sonra yollar virajlıdır, ama neticede asfalttır, arazi aracı olmadan da kampa ulaşabilirsiniz.

Doğa kampına Ankara yönünden gelecekseniz önce Bolu’ya gelip oradan Mudurnu yoluna gireceksiniz. Henüz Mudurnu’ya varmadan Adapazarı-Göynük yoluna dönmeniz gerekiyor. Sapaktan 29 km sonrası Taşkesti. Eskiden belde olan bu yere varmadan  ana yoldan 8 km sonra Gülderen 61 Alabalık tesislerini göreceksiniz. Bekdemirler Köyü tabelasını takip ederedek önce köye sonra da kapma ulaşabilirsiniz.

doğa kampı

Doğa Kampında Survivor Oyunları Oynanıyor. Fotoğraflar: Serdar Coşar

Kampa Giderken Ne Getirelim ?

Kampa fotoğraf makinesi getirmemek bir eksiklik olur. Ama daha önemlisi, matara, bardak, soğuk hava giysisi ve yağmurluk gibi eşyalar. Çünkü kamp yaparken bu tür şeylere ihtiyacınız olacak. Kişisel temizlik malzemeleri, yedek kıyafetler de lazım.

Tablet, ipod, mp3 çalar gibi elektronik aletler ise kamp girişinde kampçılardan alınıyor. Kampçılar kamp süresince bilgisayar ve telefon oyunlarından, sosyal medyadan ve internetten uzak duruyorlar.

Bir Sakatlık Çıkmasın ?

Çadırda kamp, survivor işleri falan derken acaba bir sakatlık çıkar mı diye haklı bir endişeniz olabilir. Kampta sağlık ekibi var, bu konuda endişeniz olmasın.

Kampa Kimler Geliyor ?

Kampı tercih edenlerin ezici çoğunluğu ömründe kertenkele görmemiş, hayatı apartmanlar, villalar arasında sıkışmış gençler ve çocuklar. Aileler farklı bir deneyim olsun diye kampa gönderiyorlar.

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2015-2019