Silifkede ne yenir nerede yenir
10 Temmuz 2017
ibrahim YALAVAC

Silifkede ne yenir nerede yenir

Tatile gidiyoruz ama Silifkede ne yenir ne içilir merak edenler için bu yazıyı hazırladım. Silifke yeme içme konusunda boğazına düşkün...

Tatile gidiyoruz ama Silifkede ne yenir ne içilir merak edenler için bu yazıyı hazırladım. Silifke yeme içme konusunda boğazına düşkün olanlar için cazip bir yer. Bir yerin hayvanları iyi besleniyorsa zaten yemekleri de otomatik olarak güzel oluyor kanaatimce.

Yurdumuzun güney ve doğu bölgeleri hayvan otlatmacılığı yapıldığı için et açısından şanslılar. Hayvanlar binbir çeşit otla besleniyor ve organik büyüyor. Doğal olarak da etleri de lezzetli oluyor.

Silifke’nin bir “yörük” kimliği var. Her ne kadar yörüklerin nesli tükenmeye yüz tutsa da bu civarda organik hayvancılık yapılması etli yemeklerinin lezzetli olmasına imkan veriyor. Bu nedenle Silifke’ye giderseniz kuru fasulye veya bitkisel başka yemeklerle işiniz olmasın.

Gözde restoran

Herhangi bir lokantaya gidin ve kaburga, tantuni, kavurma veya patlıcan musakka sipariş edin. Biz Gözde Restaurant diye bir yere gittik. Yemekleri güzel, fiyatları da makul.

Gözde restoran içi

Silifke’de et yemekleri dışında pide veya künefe de yiyebilirsiniz. Cezeryesi güzel oluyor, onun da tadına bakınız.

Silifke’nin yoğurdu meşhurdur, yörüklerin yaptığından bulursanız yoğurt ve ayranın da tadına bakınız.

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2015-2019