Kadıköy’de araç kiralama ile gezi

Paylaş
 

İstanbul toplu taşımayla, yürümeyle gezip dolaşılabilecek bir şehir değildir. Gezi mekanlarını ıskalamamak için araba şarttır. Eğer şehir dışından buraya geldiyseniz ve aracınızı getirmediyseniz yorulmadan gezmek ve az zamanda daha çok yer görmek için araç kiralayabilirsiniz. Araç kiralamak İstanbul’a kadar benzin yakmaya ve köprü otoban vergisi vermeye göre daha mantıklı bir durumdur.

Uçaktan inersiniz Clayzen ’i ararsınız. Sözleşmeyi imzaladıktan sonra İstanbul kazan siz kepçe dolaşırsınız.

Spor turizmi ülkemizde ciddi bir noktada. Biz gezmeyi seven bir milletiz ve futbola da düşkünüz. O yüzden deplasman deplasman gezen kitlemiz var. Veya maçın önemine göre senede bir iki kez tuttuğu takımı desteklemek için stadyumlara gelen var.

Üç büyüklerden sadece Fenerbahçe’nin Anadolu takımı olması nedeniyle Fenerbahçe taraftarı ülkemizde en büyük taraftar kitlesini oluşturuyor. Bizim Erhan Bey gibi bir çok değerli insan kendi şehrinin yanında sırf Kadıköyde diye Fenerbahçe’yi destekler ve hiç olmazsa senede birkaç kere takımını canlı görmek ister.

Bu yazımda bir Fener maçı için şehir dışından Kadıköy’e gelenler için gezi senaryosu yazdım. Maçların tarihleri aylar öncesinden bellidir, önceden ucuz uçak bileti alıyoruz. Uçaktan inince (Tercihen sabah uçağı) Clayzen’i arıyoruz.

Şöförlüğümüz varsa sadece aracı, İstanbul trafiği hem zordur hem de adres bilmem dersek aracı şoförüyle kiralıyoruz. (İkinci seçenek elbette biraz pahalıdır. Ama daha kaliteli gezi sağlar)

Daha sonra Kadıköydeki şu mekanları akşama kadar dolaşıyoruz. Sıralamaya siz karar verin ben birkaç mekan ve görülecek yer önereceğim.

İlk gezi tercihiniz Moda olabilir. Burada sahili dolaşabilir, park ve çay bahçelerinde biraz mola verebilirsiniz. Benim tavsiyem denizi gören bir yerde uzunca oturmanız. Böylece İstanbul havasını yudumlayabilir bir günlüğüne kendinizi İstanbullu gibi hissedebilirsiniz. Ardından moda iskelesine gidip denizin maviliklerine dalabilirsiniz.

Üzerimizden yolculuğun etkisini attıktan ve İstanbul havasına alıştıktan sonra diğer yerleri gezebilirsiniz. Sıralaması size kalmış birkaç yer tavsiye edeceğim.

Öncelikle Haydarpaşa Garı’nı görmenizi tavsiye ederim. Burası tarihi bir yerdir. Osmanlının izlerini burada arayabilirsiniz.

Kadıköy’de boğa heykeli var. Bu heykelin önünde arkadaşlarınızla buluşabilir, selfi çekebilirsiniz. Ardından Sanatçılar Sokağı ve Antikacılar Sokağına yönelebilirsiniz. Buralar Kadıköy’ün en fazla ziyaretçi alan yerlerindendir.

Sokakları arşınladıktan sonra karnınız acıkmış olur. Bir yerde yemek yeyip ardından bir kafede maçın ve günün değerlendirmesini yapabilirsiniz. Bir bakmışsınız akşam olmuş. Maçınıza gider, sonrasında aracı teslim edip uçakla geri dönersiniz.

Bu yazı 842 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA