Didim tekne turu fiyatları

Paylaş
 

Didim’im plajları yaz döneminde aşırı kalabalık olduğu için sakin yerlerde denize girmek için tekne turuna katılmayı tercih edenlerin sayısı oldukça fazla olmaktadır.

Altınkum limanından tekneler 10:30 da kalkmakta (9:30’da kalkanlar da var) saat 17:00-17:30’a kadar değişik koy ve adalara (genellikle 6 veya 7 noktada duruluyor) uğramaktadır.

Genç, yaşlı değişik yaş gruplarından ve değişik milletlerden yaklaşık 70-80 kişi (tekne kapasiteleri 100 kişiden fazladır) gün boyu birlikte takıldıkları için hatırlanacak anılar biriktirmektedir.

Altınkum’dan tekne turuna katılmak için saat 10:00 civarı limanda olmanız yeterlidir. Gezi tekneleri yüksek kapasiteli (genellikle 3 katlı) olduğu için son dakika da gelseniz yer bulmanız mümkündür.

Tekne içine yiyecek içecek getirmenize müsaade edilmemektedir. Çünkü teknede fahiş fiyatlara su ve abur cubur satılmaktadır. Örneğin küçük su 3 TL, CİP 10 TL gibi abartılı fiyatlara satılmaktadır.

Didim tekne turu fiyatları

Didim tekne turu fiyatları

2019 yılı itibariyle kişi başı fiyatlar 60 TL’dir. Tüm teknelerde fiyat budur ve pazarlık yapılmamaktadır. Fiyata dahil olarak öğle yemeği verilmektedir. Öğle yemeği tavuk-makarna-salata veya köfte-makarna-salata şeklindedir.

Verilen yemek doyurucu değildir, atıştırmalıktır. Baharatı da fazla koyulmuştur ki siz içecek bir şeyler satın alın. Dolayısıyla tekne turuna katılan bir kişi 7 saat boyunca turda kalacağı için su ve abur cubura 20-30 TL harcamaktadır.

Didim tekne turu güzergahları

Tekne turunun güzergahı aslında çok uzun değildir. Zamanın çoğu yüzme molalarıyla geçmektedir. Eğer daha önceden Fethiye, Göcek gibi yerlerde tekne turuna katıldıysanız buraların manzarası yavan gelecektir.

Bununla birlikte turistlerin oldukça eğlenceli vakit geçirdiğini söylemek mümkündür. Teknenin üst katından denize garip atlayış şekilleriyle atlamak, değişik insanlarla tanışmak, dibe dalmak veya çamur banyosu yapmak (bir noktada yapılıyor) gibi etkinlikler insanların hoşuna gitmektedir.

Ayrıca köpük banyosu ve çeşitli ülkelerinin danslarını o gün tanıştığı insanlarla birlikte yapmak çoğu kişiye haz vermektedir. Maalesef molalarda karaya çıkıp gezinme veya seyir esnasında çok harika yerler görme gibi durum yoktur.

Didim tekne turu fiyatları

Gezi güzergahında görülen yerlerin çok da bir güzelliği yoktur. İnsanlar daha çok denize atlayıp farklı noktalarda yüzme keyfi yaşadıkları için zevk almaktadırlar. Dolayısıyla denize girmeyi düşünmeyenler için sıkıcı olabilir.

Bununla birlikte denize fazla girmeyip vaktini güneş kremi sürüp güneşlenerek geçiren orta yaş üzeri kesim de bulunmaktadır. Bunlar gençlere fazla ayak uydurmamakta, yumuşak minderlerde yatarak, deniz manzarası seyrederek vaktini geçirmektedirler.

Didim tekne turunun mola noktaları Cennet Adası, Cennet koyu, Akvaryum koyu, Akademi koyu, Dalyanaki koy, Martı Koyu olup teknesine göre bunların sıralaması değişmektedir. Bir de Bodrum civarına giden tekne turları vardır. Onları ücret ve güzergahları farklıdır.

Bu yazı 128 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA