Didim Adnan Menderes Uygulama Oteli yorumlar
15 Eylül 2019
ibrahim YALAVAC

Didim Adnan Menderes Uygulama Oteli yorumlar

Didim Adnan Menderes Uygulama Oteli’ne rezervasyon yaptırdıktan sonra otelle ilgili çok sayıda olumsuz yorumlar yapıldığını gördüm.  Yorumları abartılı bularak rezervasyonumu...

Didim Adnan Menderes Uygulama Oteli’ne rezervasyon yaptırdıktan sonra otelle ilgili çok sayıda olumsuz yorumlar yapıldığını gördüm.  Yorumları abartılı bularak rezervasyonumu iptal ettirmedim ve önceki hafta ailemle birlikte Adnan Menderes Üniversitesi Didim Sosyal Tesislerinin yolunu tuttum. Yaşadıklarım aşağıda anlatılmaktadır.

Otelin 2019 yılı fiyatları

Otelin güncel konaklama ücreti ne yazık ki resmi internet sitesinde yer almıyor, çünkü 2016 yılından beri internet sitesi güncellenmiyor. Fakat Facebook sayfasında 2019 yılı fiyatları yer almaktadır. Güncel fiyat bilgisine Facebook sayfasından veya 0 530 960 79 96 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

2019 Ağustos ayında 3 kişilik oda ücreti gecelik 405 TL idi. Fiyata kahvaltı dahil, öğle ve akşam yemeği dahil değildir. Rezervasyon için ücretin %30’luk kısmının ödenmesi istenilmektedir.  Odalar apart şeklindedir.

Ulaşım

Otel Didim’in Akbük Mevkiinde bulunmaktadır. Ben Ankara’dan İzmir’e uçakla, oradan Havaş ile Söke’ye (yol 2 saat sürüyor , ücret kişi başı 35 TL) Söke’den de Akbük minibüsüne binerek (yol 45 dakika sürüyor, kişi başı 11,50 TL ücreti var) ulaştım. (Bodrum Havaalanı’nın buraya daha yakın olduğunu daha sonradan fark ettim. )

Otele Söke, Didim ve Altınkum gibi yerlerden minibüsler kalkmaktadır, buraya nereden, ne zaman minibüs kalktığını 0 256 856 41 81 nolu telefondan öğrenebilirsiniz.

Didim Adnan Menderes Uygulama Oteli yorumlar

Yola çıkmadan önce otel hakkında yapılan onlarca olumsuz yorumu okumuş ama abartılı bulmuştum. Kimisi kahvaltı ve yemeklerden şikayet ediyor, kimi denizin yosunlu olduğundan, kimi temizlik yapılmamasından, bazıları da tesisin bakımsızlığından şikayet ediyordu.

5 günlük tatil süresince bu yorumların %80-90 oranında gerçek olduğunu, abartılı olmadığını gördüm. Otelin hakikaten bakımsız olduğunu, musluk bataryalarının neredeyse tamamı korozyonlu olduğunu, görevliye belirtmedikçe odalarda temizlik yapılmadığını gördüm.

Binaların dış cephelerinin boyaları dökülüyordu ve engelli rampalarının çoğunun aşırı dikti.Dolayısıyla bebek arabası ile bu rampaları tırmanmak oldukça güçtü.

Peki bu kadar olumsuzluğa rağmen insanlar neden hala buraya geliyor ? Bunun sebebini de anlatayım.

Otele ilk giriş yaptığınızda bu bakımsızlığı doğal olarak yadırgıyorsunuz. Tesisin inşa tarihini bilmiyorum ama neredeyse 30-40 senedir esaslı bir bakım-tadilat yapılmamış olduğu göze çarpmaktadır. Oteli ADÜ İktisadi İşletmesi işletiyor ve alıştığınız “turizm işletmeciliği” anlayışını burada bulamayacaksınız.  (Rektör ve iktisadi işletme sorumluları üniversitenin itibarına gölge düşüren bu duruma karşı bir önlem almalılar)

Otelin artıları ile eksileri birlikte değerlendirildiğinde bir çok kişi için artılar öne çıkıyor. Mesela denizi çocuklu aileler için ideal. Sakin, temiz  ve sığ. Kumsal ve denizin için sadece ince kum, nadiren taş var. Ayrıca otelin yerleşkesi kumsala bitişik konumdadır. Kumsalda otele ait şemsiye şezlonglardan ücretsiz faydalanabiliyorsunuz ve yoğun sezonda dahi aşırı kalabalık olmuyor.

Kumsaldan dönerken yerleşke içine girince duş ve soyunma kabini var, burada üzerinizi değiştirip 5 dakikada odanıza geçebilirsiniz. Denizin güzelliği ve otele yakınlığı çoğu olumsuzluğu görmezden gelmenizi sağlıyor.

Otelin ikinci artısı ise odalarının geniş olması. İki adet klima var ve sorunsuz çalışıyor. Büyükçe bir mini buzdolabı ve yeterli sayıda dolap var. Ayrıca yerleşke içinde gezinti imkanınız var. Gayet sakin bir yer, kafa dinlemek için birebir.

Didim ve civarında daha ucuza veya aynı fiyata daha kaliteli yerlerde konaklama imkanınız var ama plajların çok kalabalık olması, tuvalet, şezlong ücretleri, plajlara ulaşım unsurları göz önüne alındığında ADÜ’nün sosyal tesisleri denizinin temizliği ve sakinliği nedeniyle ağır basacaktır.

Didim Adnan Menderes Uygulama Oteli’nin çocuk ve büyükler için havuzları var ve düzenli temizleniyor. Havuzlar genellikle sakin oluyor. Bu da diğer bir artısı.

Kahvaltısı için yapılan olumsuz yorumlara katılmıyorum gayet yeterli bir kahvaltı sunmaktadırlar. Ayrıca manzarası güzel.  Akşam ve öğe yemeği için tabldot yemeği çıkmakta ve fiyatı da 22,50 TL’dir. Şahsen bu tabldot yemeklerini fazla lezzetli bulmadım (Lezzetli değil ama doyurucu) ama civarda hiç restoran yok , 45 dakika yol katedip Didim’e gitmeyi göze alamayanların başka alternatifi bulunmuyor.

Otel’e 10 dakika yürüme mesafesinde BİM var buradan çeşitli ihtiyaçlarınızı temin edebilirsiniz.

Civarda bankamatik olmadığı için nakit paranızı dikkatli kullanmanızı tavsiye ederim.

Didim Adnan Menderes Uygulama Oteli hakkındaki yorumlarım bunlar. Ve son bir not: Oda temizliği 2 günde bir yapılıyor ama sizin hatırlatmanız kaydıyla. Havlu temizliği ise ücrete tabi.

Bir adet yorum var.

  1. eren dedi ki:

    gitmek isteyenler için güzel bililer var ama fotoğraflar biraz yetersiz olmuş

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2015-2019