Yeşiırmak Tokat Kanal Projesinde Son Durum

Paylaş
 

Tokat ilimizin merkezinden geçen Yeşilırmak üzerinde ve etrafında yapılan Kanal Tokat  projesinin bir kısmı tamamlandı ve halkın kullanımına açıldı.

Ağustos ayı sonu itibariyle su tutulan Yeşilırmakta Osmanlı kayıkları ve su bisikletleri gezmeye başladı.

Hıdırlık Köprüsü

Atatürk köprüsü kısmında lastik set (rubber dam) yapılarak bir buçuk kilometrelik alanda 2 metreyi geçen su tutularak kayıkların yüzeceği bir hale getirildi.

Yeşilırmak Üzerinde Lastik Set

Ayrıca ırmağın su tutulan kısmı izole edilerek yağmur sularının ırmağa ulaşması ve ırmak suyunun etrafındaki yapılara sızması engellendi.

Irmak kenarında seyir terası

Tarihi taş köprü (Hıdırlık Köprüsü) yanındaki hıdırlık kafede ve köprünün diğer kısmında iskele kafede  semaver çay ve diğer yiyecek içecekler servis edilmektedir.

İskele ve yanında iskele kafe

Buralar belediye tarafından işletildiğinden fiyatlar oldukça uygun. Semaver 25 tl, kayık ve su bisikleti biniş ücreti tam 5 tl, öğrenci 2.5 tl.  Irmağın içerisinde taş köprünün yanında müzikli su gösterileri alanı oluşturulmuş.

Işık ve ses gösterisi

Gece belirli saatlerde müzik eşliğinde su gösterisi yapılıyor ve halkın büyük ilgisini çekiyor. Yaz aylarında ırmak kenarında kalabalıktan oturacak yer bulamayabilirsiniz.

Osmanlı Kayığı Gece Sefası

Kanal Tokat’ın kenarındaki peyzaj çalışmaları ise devam ediyor, buralarda ırmağa doğru çıkıntı yapan oturma yerleri ve seyir terasları yapılıyor.

Taş Köprüden Yeşilırmak

Tokat’a yolunuz düşerse gündüz ayrı gece ayrı güzel olan Kanal Tokat’ı gezmeden Osmanlı Kayıkları ile tur atmadan gelmeyin.

Bu yazı 553 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Şehir plancısı, doğa aşığı, gezi planlaması uzmanı. Fotoğraf çekmek ve yöresel değerleri keşfetmekten hoşlanıyor.