Sinop öğretmenevi oda fiyatları
23 Nisan 2019
ibrahim YALAVAC

Sinop öğretmenevi oda fiyatları

Yaz aylarında turistlerle canlanan Sinop kış aylarında kendi haline bırakılmış sahil kasabalarını andırmaktadır. Sinop öğretmenevi oda fiyatları memurun konaklama için...

Yaz aylarında turistlerle canlanan Sinop kış aylarında kendi haline bırakılmış sahil kasabalarını andırmaktadır. Sinop öğretmenevi oda fiyatları memurun konaklama için aldığı harcıraha (yevmiye * 1,5) yakındır.

Esasen Türkiye’deki tüm öğretmenevlerinin fiyatları genel eksende birbirine yakındır. Ardaki fark genellikle öğretmenevinin lokasyonu, binanın bakımlı olup olmaması gibi kriterler olmaktadır.

Sinop öğretmenevinin iki önemli avantajı bulunmaktadır. Birincisi Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü gibi kamu binalarına ve şehir merkezine oldukça yakın olması, diğeri ise tarihi nitelikte bir binasının olmasıdır.

Öğretmenevinin binası Sultan 2. Abdulhamit döneminde borç harç para bulunarak okul binası olarak yapılmıştır. Devletin sonunu getiren birinci cihan harbi sonrasında kısa bir süre kendi haline bırakılan okul binası Cumhuriyet yıllarında yeniden hizmete girmiştir.

Mustafa Kemal Atatürk’ün harf devrimini tanıttığı aşağıdaki fotoğrafı çok kişi bilmektedir. Ama bu fotoğrafın nerede çekildiğini pek az kişi bilmektedir. Atatürk harf inkılabını Sinop’ta başlatmış ve insanlara Latin harflerini şimdiki Sinop öğretmenevinin bahçesinde yapmıştır. Aşağıdaki fotoğraf şimdiki Sinop öğretmenevinin bahçesinde çekilmiştir.

Sinop öğretmenevi restorasyon geçirmekle birlikte asli özelliklerini neredeyse hiç kaybetmeden muhafaza etmiştir. Bu yönüyle meşhur Sinop Cezaevinden daha önemli olaylara tanıklık etmiştir. Avrupa’da bu ayar bir tarihi yapıda kalmak isteseniz asgari günlük 300-500 Euro ödemeniz gerekirdi.

Sinop öğretmenevi hakkında yorumlarım

Sinop Öğretmenevi genel olarak temiz ve sade bir konaklama yeridir. Mimari yapısı gayet güzeldir, yeni nesil binalara hiç benzememektedir.

Odalardaki ıslak zeminler orta kalite ve iş görür durumdadır.

Sinop öğretmenevi oda fiyatları

Aynı şekilde dolaplar da öyle.Ayrıca mini buzdolabı da var.

Sinop öğretmenevi oda fiyatları

Odalarda LCD televizyon, kalorifer ve klima bulunmaktadır.

Sinop öğretmenevi oda fiyatları

Yataklar temiz ama çok geniş değildir.

Sinop öğretmenevi oda fiyatları

Öğretmenevinde ayrıca geniş bir çay içme-oyun oynama mekanı ve yemekhane de bulunmaktadır. Binanın küçük bir odası mescid haline getirilmiştir. Öğretmenevinde bavul bırakma yeri de bulunmaktadır.

Sinop öğretmenevi oda fiyatları

Sinop Merkez Öğretmenevi dışında Sinop’ta ayrıca Öğretmenevi bünyesinde faaliyet gösteren Karakum Bölgesinde Ada Otel ve Apart Otel bulunmaktadır.

Sinop Merkez Öğretmenevinde kişi başı fiyatlar kamu personeli için 70 TL. İki kişilik odada kalmak istemiyorsanız tek başına kalmak istiyorsanız %50 zamlı olarak 105 TL ödemeniz gerekmektedir. Sivillerin ücreti de 105 TL. Ücrete sabah kahvaltısı dahildir.

Rezervasyon ve daha fazla bilgi için 0 368 2612682 – 0 368 2616155 numaralı telefonları arayabilirsiniz.

Karakum Ada Otel oda fiyatları

Karakum Ada Otel şehrin biraz dışında bulunmakla birlikte turistik özelliklere sahip bir konaklama yeridir. Kamu personeli için ücret kahvaltı dahil 90 TL. Odada yanına başka kimse verilmesin istiyorsa 135 TL. Sivil konaklama ücret ise 135 TL dir.

Karakum Apart Otel oda fiyatları

Karakum Apart Otel ücretler kişi başı değil oda için alınmaktadır. Kahvaltı fiyata dahil değildir. 3 kişilik ve 4 kişilik odalar bulunmaktadır.

3 kişilik odanın kamu çalışanı için toplam ücreti 150 TL.

3 kişilik odanın sivil için toplam ücreti 225 TL.

4 kişilik odanın kamu çalışanı için toplam ücreti 175 TL.

4 kişilik odanın sivil için toplam ücreti 262,50 TL.

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2015-2019