Antalya’da Hangi Plajları Tercih Etmeliyiz?

Paylaş
 

Türkiye’nin turizm sektörü baz alındığında en önemli şehirlerinden biri sayılabilecek Antalya, yaz aylarını doğal güzellikleri ve eğlence sektöründeki alternatiflerinin etkisiyle olduğu kadar; plajlarının fazlalığı sebebiyle de tatile gelenler tarafından yoğun şekilde geçiriyor. Birçok farklı plaja sahip olan Antalya şehrinde, plajların çoğu ayrı ayrı yerlerde konumlanmış durumda ve bazılarının oldukça uzun bir geçmiş tarihe dayanan hikayeleri de var.

 Antalya’nın çoğu plajı, Avrupa Çevre Eğitim Vakfı tarafından verilen ve deniz kıyıları dahil tüm plajların temizliğinin artırılmasını hedefleyen Mavi Bayrak ödülüne de sahiptir.

Tarihi oldukça eskiye dayanan bir plaj olan Kleopatra Plajı, Alanya’nın doğusunda yer alır. Plajın kumları incedir ve boyutu oldukça geniştir. Adını Kraliçe Kleopatra’dan alan plajın denizi de fazlasıyla sakindir.

İncekum Plajı, yine Alanya’nın birkaç kilometre batısında yer alan ve çadır yapmaya oldukça müsait alanlara sahip bir plajdır.

Sahili boyunca birçok tesisi bulunan plajlardan biri de, Antalya-Mersin karayolu üzerinde yer alan Alanya Doğu plajıdır.

Antalya şehrinde denize girmek için en çok tercih edilen plajlardan biri olan Ulaş Plajı, arabalı turistlere dinlenme imkanı da sağlamaktadır.

Belirli bir alanı yeşilliklerle kaplı Lara Plajı gibi Antalya’nın diğer bir bölgesinde yer alan plajlar da vardır.

En ünlü plajlardan biri olan Konyaaltı Plajı’nın denizi kum ve çakıl karışımıdır. Ayrıca burada belediyeye ait tesisler de hizmet vermektedir.

Kemer Plajı da en az diğerleri kadar ünlüdür ve yaz sezonunda en kalabalık plajlardan biridir. Genellikle çocuklu aileler tarafından da tercih edilir. Turistlere de yoğun bir şekilde rastlanılır.

Birçok farklı plaja sahip olan Antalya şehrinin her plajı, ailecek ziyaret edip keyfini çıkarmanız için oldukça uygun koşulları sağlıyor.

Bu yazı 1187 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA