Arabamla Gidersem Antalya’da Park Problemi Yaşar mıyım?

Paylaş
 

Antalya, Türkiye’nin en kalabalık beşinci şehri ve yüz ölçümü bakımından da oldukça geniş bir bölgeyi kapsıyor durumda. Turizm sektörü açısından Türkiye’nin en önemli gelir ve itibar kaynağı olan şehir, her mevsim dolu olmasına rağmen özellikle yaz aylarında hem yerli hem de yabancı turistlerin yoğun rağbetiyle karşı karşıya geliyor. Çoğunlukla hava yolu veya otobüs firmalarının seferleri ile ziyaretçi alan şehre, kendine ait arabaları ile seyahat eden aileler veya kişilerin oranı oldukça az bir paydayı kapsıyor. Yine de bu durum kendi arabanızla Antalya’ya gelmenizin zor olacağına dair bir neden değil.

Arabanızla Antalya’ya seyahat etmenizin birçok avantajı var. Otobüs yolculuklarından daha hızlı bir şekilde varabilmeniz, istediğiniz zamanlarda istediğiniz şehirler üzerinde mola verme şansınızın bulunması ve kendi aracınızda olmanızın konforu bunlardan birkaçı. Antalya’ya kendi araçlarıyla seyahat edecek yerli ve yabancı turistler için hem belediyenin hem de her türlü tesis sahiplerinin çalışmaları bulunuyor. Çoğu plajın yakınlarında arabalar için otoparklar yer almakta. Bunların yanında şehir içinde arabaların park edeceği özel alanlar da oldukça fazla sayıda.

Antalya’da söz edilebilecek kadar yoğun bir şehir içi trafiği yok. Bu sebeple ilçeden ilçeye seyahatlerde sıkıntı veya zaman kaybı yaşanmıyor. Hatta kişisel aracınızla gelmenin avantajlarından biri de, ilçeler arası seyahatlerinizin süresinin oldukça kısalması ve bunun size daha fazla bölgeyi ziyaret için olanak tanıması. Topluluklar halinde ziyaretçiler kabul eden tarihi eserlerin ve doğal alanların girişlerinde de arabalı misafirler için park edebilecekleri alanlar bulunmakta. Ücretli ve ücretsiz birçok otopark seçeneği de var.

Eğer kendi aracınızla Antalya’ya seyahat etmek istiyor fakat park yeri bulamayacağınıza dair endişe duyuyorsanız, korkmayın, Antalya’da hepinize yetecek kadar park yeri var.

Bu yazı 891 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA