Antalya’daki Eğlence Mekanları ve Trendleri

Paylaş
 

Antalya’nın Türkiye turizmi açısından en önemli şehirlerden biri olmasının tek sebebi tarihi ve sahip olduğu doğal güzellikleri değil. Son yıllarda üzerine oldukça ciddi rakamlarda yatırımlar yapılan şehir, eğlence ve diğer aktiviteler açısından sayısız alternatife sahip. Hem yerli hem de yabancı ziyaretçilerin yoğun ilgi gösterdiği bu mekanlar, sadece yurt içinde değil yurt dışında da oldukça ünlü.

Antalya’da herhangi bir eğlence mekanında bir yabancı ile karşılaşmanız, bir Türk ile karşılaşmanızdan neredeyse daha olasıdır. Dolayısıyla mekanlarda görevli kişilerin birçoğu yabancı dil konuşabilir. Mekanların içeriği de farklı kültürlere uyum sağlayabilecek şekilde tasarlanmıştır. Örneğin Kaleiçi; hem tarih kokan sokakları ile, hem de şehrin yerlisi öğrencilerin çoğunlukla rağbet gösterdiği eğlence mekanları ve kafeler ile oldukça ünlüdür. Kaleiçi’nde sadece dolaşmak bile yeterli gelebilir.

Bunun yanında geleneksel ve modern meyhaneleri ile de ünlü olan şehir, bu temada Dolma, Kesik ve Diyojen gibi birçok alternatife sahiptir. Antalya’da farklı milletlerden birçok insanın bulunması sebebiyle eğlence mekanlarında uygulanan kurallardan da taviz verildiği pek görülemez. Yaş sınırına uymayan kişilerin mekan içerisinde yer almasına kesinlikle izin verilmez. Aynı zamanda etrafındakileri rahatsız eden kişiler de anında mekan içerisinden uzaklaştırılır ve içeri alınmaz. Dolayısıyla eğlence mekanları, eğlenceli olduğu kadar güvenli de sayılabilir.

Antalya’nın yaz trendi; sabah şehir gezisi yapıp doğal güzellikleri keşfetmek, saat geç olduğunda ise tarih kokan kafelerden kalabalık eğlence mekanlarına kadar adım başı farklı yerlere ev sahipliği yapan sokaklarda vakit harcamaktır. Barları ve dans kulüpleri yabancı otoriteler tarafından da oldukça olumlu yorumlar alan Antalya’nın, bu konuda dünya üzerindeki en iyi alternatiflerden biri sayılabileceğine şüphe yok. Yıllık ziyaretçi tablosu da bunu kanıtlar nitelikte.

Bu yazı 1129 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA