Kışın antalyaya gidilir mi

Paylaş
 

Türkiye’nin en büyük ve en kalabalık şehirlerinden biri olan Antalya, sezon fark etmeksizin kalabalık bir ziyaretçi kitlesini her dönem içerisinde ağırlıyor. Antalya’nın boşaldığını gördüğümüz bir dönem mevcut olmasa da, en büyük rağbetin yaz aylarında yaşandığını söyleyebiliriz. Bunun nedeni de Antalya’nın oldukça gelişmiş ve dünyaca ünlü bir deniz turizmine sahip olması. Kleopatra Plajı gibi tarihi ve güzel birçok plajı olan Antalya, deniz severler için genellikle yaz aylarında önemli ölçüde ilgi görüyor. Fakat Antalya’da yapılacaklar sadece yaz ayları ile sınırlı değil.

Güzel Her Mevsimde Güzeldir

Türkiye’nin en fazla antik kentine sahip olan ve tarihi boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Antalya şehri, doğal ve tarihi güzellikleri ile ziyaret edenleri her mevsim büyülemeye devam ediyor. Eşsiz manzaraları, doğayla iç içe yapılarının yanında her kitleye hitap edebilecek geniş eğlence mekanları ve diğer aktiviteleriyle sadece yaz ayını değil tüm sezonları aktif bir şekilde geçiriyor. Kış mevsimi denildiğinde akla gelen ilk alternatiflerden biri olmasa da, Antalya, sahip olduğu güzellikleri yaz ayları dışında da kaybetmiyor.

Kalabalıktan Kurtulmak

Yaz ayları süresince hem yerli hem de yabancı birçok turistin akın ettiği Antalya’da bazı sokaklarda yürümek bile oldukça zor hale geliyor. Bu yüzden mekanlar, restorantlar ve hatta oteller dahi sizin taleplerinizi doluluk engeliyle karşılayabiliyor. Yaz mevsiminde talebin yüksek olması sebebiyle gerek eğlence gerek de konaklama sektöründe fiyatlar oldukça üst seviyelere ulaşıyor. Kış aylarında Antalya’nın turist trafiği azaldığından, daha önce kalabalıklar sebebiyle iyi gözlemleyemediğiniz veya hiç tecrübe edemediğiniz yerlere tekrar ayak basabilir; sezon değişikliği sebebiyle ucuzlayan fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

Antalya, doğal güzellikleri ve tarihi yapıları ile dört mevsimde de keyif alabileceğiniz bir şehir.

Bu yazı 1689 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA