Antalya’ya Yurt İçi Uçuşları ile Gitmek

Paylaş
 

Türkiye’nin ve Akdeniz bölgesinin hem yüz ölçümü, hem de nüfus yoğunluğu bakımından en büyük şehirlerinden biri olan turizmin parlak kenti Antalya; her yıl yerli ve yabancı birçok kişinin ilgisini çektiğinden ve ziyaretçi sayısının fazlalığından dolayı birden fazla ulaşım imkanını içinde barındırıyor. Bunlardan biri ve en hızlı olanı da elbette hava yolu ile ulaşım. Türkiye’nin gidiş ve geliş yoğunluğu bakımından en büyük ikinci havalimanına sahip olan şehir, yaz ayları başta olmak üzere tüm sezonlarda hem yerli hem de yabancı ziyaretçileri hava yolu ile ağırlıyor.

Uçuş Süresi Ne Kadar?

Türkiye’nin en büyük ve en kalabalık şehri olan İstanbul’u kalkış mekanı olarak kabul edersek, Antalya’ya hava yolu ile ulaşım yaklaşık iki saatimizi alıyor. Antalya Havalimanı, şehir merkezinden sadece birkaç kilometrelik bir uzaklıkta bulunuyor. Birçok hava yolu firması üzerinden her dönem bütçenize uygun fiyatlar ile biletler bulabileceğiniz bir şehir olan Antalya, hava trafiği her zaman yoğun olan bir şehir. Yıl içinde oldukça yüksek rakamlara ulaşan uçuş seferlerine ev sahipliği yapıyor.

Fiyatlar Ne Durumda?

Antalya’ya hava yolu ile ulaşımın tercih edilmesinin birinci sebebi zamandan tasarruf etmek ve diğer alternatiflerinden daha konforlu olması. Birçok farklı hava yolu firmasından bilet satın alabilecek olduğumuzdan, fiyatlar konusunda oldukça çeşitli seçeneklerimiz var. Sezonlara ve tarihlere de bağlı olarak değişebilen fiyatlar, bütçemizi etkileyecek düzeyde değil. Yurt dışı uçuşlar ile kıyasladığımızda oldukça ufak bir rakam olduğunu da söyleyebiliriz.

Neden Hava Yolu Tercih Edilmeli?

Antalya’ya hava yolu ile ulaşım sağlamak, diğer alternatiflerine göre her zaman daha kısa zamanınızı alır ve tüm yolculuk süresince daha konforlu bir tecrübe yaşamanızı sağlar. Havalimanın şehir merkezine de yakın olması, tercih edilmesi için bir diğer etken.

Bu yazı 759 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA