İngiltere Vizesi Alırken Tercümesi İstenen Evraklar

Paylaş
 

İngiltere’ye her ne amaç ile giderseniz gidin mutlaka seyahat edebilmek için vize zorunluluğu bulunmaktadır. Vizesi olmayan vatandaşlar ilgili kurumlara başvuruda bulunarak vize alabilmektedir. Genel ziyaretçi vizesi olarak adlandırılmakta olan bu belgeyi alabilmek için ilgili kurumlar tarafından birtakım evraklar istenmektedir. Bu evraklar arasında bazıları zorunlu olarak İngiltere vize evrakları tercümesi şeklinde İngilizce olarak yazılı bir şekilde beyan edilmelidir.

İngiltere vizesi alabilmek için internet üzerinden de online olarak başvuruda bulunabilirsiniz. İnternet üzerinden online olarak yapılmakta olan başvuru işlemlerinde ilk olarak kayıt oluşturulmalı daha sonra ise başvuru formu üzerinde yer almakta olan tüm soruların İngilizce olarak yanıtlanması gerekmektedir. Son işlem olarak ise site üzerinden Sign declaration bölümü onaylanarak, başvuru sırasında yapılmakta olan beyanın kabulü için imzalanması ile online başvuru sistemden otomatik olarak kabul edilir.

İngiltere Vizesi Almak

İngiltere’ye genel ziyaretçi vizesi alabilmek için ilgili kurumlar tarafından istenmekte olan belgelerinin eksiksiz bir şekilde tamamlanmış olması gerekir. Herhangi bir evrakta eksik söz konusu olursa vize alma işleminiz gerçekleşmez. Ayrıca bunun yanı sıra istenmekte olan evrakların hem aslı hem de birer fotokopisi ilgili başvuru formunun ekine koyulması gerekmektedir.

İngiltere vizesi başvuruları İngiltere Hudut Muhafaza Dairesinde çalışmakta olan vize memuru tarafından da ayrıca incelenmektedir. Bu sebepten dolayı vize memurunun evrakları inceleyebilmesi için birtakım evraklar tercüme edilmiş bir şekilde eke sunulmalıdır. Tercüme edilmesi gereken evraklar ilgili kurum tarafından belirtilmektedir. İngiltere vize evrakları tercümesi olmadan vize alma işlemi onaylanamaz.

Başvuru yapmanız gereken İngiltere vizesinin türü, İngiltere’ye hangi amaç ile seyahat edeceğinize bağlı olarak farklılık göstermektedir. Aksi durumda mevcut vizeniz geçersiz sayılabilmektedir. Başvuru işlemi yapılmakta olan vize yaklaşık olarak 15 ile 20 iş günü arasında çıkmaktadır. Bu süre İngiltere Konsolosluğu’nun çalışma süresine bağlı olarak daha da uzun bir zamanı kapsayabilmektedir. İngiltere Konsolosluğu onayı olmadan hiçbir şekilde başvuru talebi cevaplanamaz ve vize süresi de İngiltere Konsolosluğu tarafından belirlenir.

İngiltere Vizesi Alabilmek İçin Gerekli Evraklar

İngiltere vizesi alabilmek için tamamlanması zorunlu olan belgeler arasında belirtilen belgelerin İngiltere vize evrakları tercümesi yapılmış şekilde gönderilmelidir. Vize alabilmek için istenmekte olan evraklar şunlardır;

  • Pasaport zorunluluğu vardır. Mevcut pasaportunuzun en az 6 ay geçerlilik süresi ve vize basılabilmesi için 2 sayfasının boş olarak bulunması gerekir.
  • Aktif olarak kullanılmakta olan ve son 6 aylık hesap hareketlerini içermekte olan güncel tarihli banka hesap dökümü.
  • Son 3 aya ait maaş bordrosu.
  • Vize için başvuruda bulunmakta olan kişinin çalıştığı iş yerinde hangi pozisyonda çalıştığı, ne zaman işe başladığı ve maaşı ile ilgili bilgileri içeren belgenin işveren tarafından imzalanması.
    Meslek ile ilgili bilgileri içeren belgenin İngiltere vize evrakları tercümesi yapılmış bir şekilde eke sunulması gerekir.
  • Eğer kişi eğitim görüyor ise eğitim görmekte olduğu okuldan izin yazısı.
    18 yaşından küçük çocuklara vize alabilmek için ise doğum sertifikası ya da aile ve adres bilgilerini içermekte olan nüfus kayıt örneği.

Yukarıda belirtilmekte olan evrakların eksiksiz olarak tamamlanması gerekmektedir. Bazen ilave olarak da ek evraklar istenebilmektedir.

İngiltere Vize Evraklarında Tercüme İşlemi

İngiltere vize evrakları tercümesi yapıldığında tercüme işlemi yapılan belgelerin üzerinde mutlaka tercüman yapan kişinin adı, iletişim numarası ve iletişim adresi, tasdik şerhi, tercüme tarihi ve tercümanın imzası mutlaka yer almalıdır. Aksi durum söz konusu olursa tercüme edilerek eke sunulmakta olan evrak geçersiz sayılmaktadır.

Kaynak: https://www.tercumeofisi.com/ingiltere-vize-evraklari-tercume

Bu yazı 1146 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA