Berlinde nerede kalınır ?

Paylaş
 

Berlin Almanya’nın gerek nüfus gerekse ekonomik potansiyel olarak önemli şehirlerindendir. İlk kez gidildiğinde yardımcı olacak birileri olmaz ise konaklama ve yeme içme konularında sorun yaşanabilecek bir yerdir.

Berlin’in ulaşımı düzenli olup metronun 24 saat açık olması turistler için önemli bir avantajdır. Berlin’de hava sıcaklığı Türkiye’ye göre oldukça düşük olduğundan turistik amaçlı geziler için yaz aylarını tercih etmek uygun olacaktır.

Almanya’nın eğlence kültürünü tanımak isteyenler bunu mesai saatlerinde değil de geceleri öğrenebilirler. Çünkü Almanlar gündüzleri disipline riayet eden, geceleri ise yarına çıkmayacakmış gibi sınırsızca eğlenmeyi düşünen bir kafa yapısına sahiptirler.

Berlinde nerede kalınır ?

Kişi sayısı fazla ise ve yemeğe fazla para harcanmak istemiyorsa kiralık ev tercih edilebilir. Eğer para sorunu yok ve öncelikli olan mekanın kaliteli olması ise Berlin’e gidecekler için şu oteller tavsiye edilebilir.

Hyperion Hotel Berlin

Güntzelstrasse Metro İstasyonu’na yakın olduğu için ulaşımı kolaydır. Otelin mimari tasarımı turistleri kendine çekmektedir. İç dekorasyonu da şık mobilyalarla yapılmıştır. Odaları geniştir.

Sir Savigny Hotel

Charlottenburg bölgesinde Kurfürstendamm caddesine yaklaşık 500 metre mesafede yer almaktadır. Kurfürstendamm caddesinde turistlerin alışveriş yapabilmesi için çok sayıda mağaza bulunmaktadır.

Hotel Palace Berlin

Bu otel Wittenbergplatz Metro istasyonuna yakındır. Bikini Berlin Alışveriş Merkezi ve Berlin Hayvanat Bahçesi gibi yerlere oldukça yakın olduğundan hem iş hem alışveriş tarzı düşünen turistlere hitap etmektedir. Otel modern mimari tarzıyla da öne çıkmaktadır.

Pullman Berlin Schweizerhof

Bu otel Wittenbergplatz Metro İstasyonu ve Zoologischer Garten S-Bahn Tren İstasyonu’na yakın konumdadır. Otelin yüzme havuzu bulunmaktadır.

Steigenberger Hotel am Kanzleramt

Bu otel Berlin Tegel Havaalanı’na yakındır. Kurfürstendamm ve Postdamer Platz’a yakınması ve lüks hizmet anlayışına sahip olması nedeniyle biraz pahalı bir oteldir.

Berlin’deki ucuz oteller

Bütçe konusunda sınırı olan kişiler için uygun fiyatlı ve ulaşımı kolay oteller aşağıda listelenmiştir.

Centro Hotel Kurfürstendamm

4 yıldızlı, parasını hak eden bir oteldir. Kahvaltısı iyidir. KaDeWe ve Kurfürstendamm a yakındır.

Hotel California Kurfürstendamm 35

Bu da 4 yıldızlı bir otel olup 1897’den beri hizmet vermektedir. Tegel Havaalanı’na sadece 20 dakika mesafede olduğu için Berlin’e kısa süreli gelen Türklerin tercih ettiği ucuz otellerdendir.

Best Western Plus Plaza Berlin Kurfürstendamm

Metro istasyonuna 5 dakika mesafede olan bu otel Kurfürstendamm’dadır. Mekanı şık bir şekilde tasarlanmıştır. Odalarının yalıtımı ve kahvaltısı iyidir.

Scandic Berlin Kurfürstendamm

Berlin Hayvanat Bahçesine yakın olması nedeniyle çocuklu ailelerin sevsiği bir oteldir. Otoparkı vardır. Havaalanına 25 dakika mesafede bulunmaktadır.

NH Berlin City West

Bu otel Wilmersdorf semtinde bulunmaktadır. Metroya yakın ve fiyatı uygundur. Personeli müşteri ile ilgilidir.

Bu makalemde yer alan konaklama bilgilerini www.neredekalinir.net internet sitesinden edinmiş bulunmaktayım. Sitede Avrupa şehirlerinin yanı sıra Amerika ve Asya’nın değişik bölgesinde konaklanabilecek yerler hakkında bilgi verilmektedir.

Yukarıda isimleri verilen otellerle ilgili detaylı bilgilere https://www.neredekalinir.net/berlin/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Bu yazı 147 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA