ICES ile Yurtdışı Lise Değişim Programı Nedir?

Paylaş
 

15-18 yaş aralığındaki lise öğrencileri için en cazip imkanlardan biri olan lise değişim programı, öğrencilere başka bir ülkede bir yıllık eğitim şansı veren bir programdır. 4 yıllık lise eğitiminin bir yılını farklı bir ülkede, o ülkenin dilini, kültürünü öğrenerek tamamlayan öğrenciler, hem eğitim hem kültür anlamında pek çok kazanım elde ederler.

Lise Değişim Programı, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kabul gören ve onaylı bir programdır. Programa katılan öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı denklik yönetmeliğine uygun bir okulda eğitim alacaklarından aldıkları eğitim bizim müfredatımıza eşdeğer olarak kabul edilir ve sene kaybı yaşamazlar. Döndüklerinde eğitimlerine kaldıkları yerden devam edebilirler.

Eğitimde Değişim, Hayatta Gelişim

 Yurtdışı lise değişim programı, eğitim hayatlarının ortasında bulunan, öğrenmeye ve gelişime en açık yaşlarda olan gençler için bambaşka bir geleceğin anahtarını sunan bir imkandır. Öğrenciler hem sene kaybetmeden eğitimlerine devam etme hem de bu esnada farklı bir kültür ve dil tanıyarak vizyonlarını geliştirme şansı bulurlar. Standart bir lise eğitimine göre gerek kişisel gelişim gerekse gelecekteki kariyer hayatı anlamında büyük avantajlar elde ederler. Erken yaşta yaşayacakları bu deneyimin sorumluluk duygusu ve öz güven anlamında da büyük katkıları olacağı bir gerçektir. Birçok anlamda bir adım öne çıkan, bilgi beceri ve hayalleri gelişen gençler, bütün ihtiyaçlarının düşünüldüğü bir ortamda unutulmayacak bir deneyim sahibi olurlar.

Profesyonel Destekle Yurt Dışı Eğitim

Değişim programına dahil olmak isteyen ve 15 yaşını dolduran lise öğrencileri için Amerika, Kanada, İngiltere, Almanya gibi dünyanın önde gelen ülkelerinde hizmet veren ICES Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Merkezi yüksek kalitede hizmet veren profesyonel bir kuruluştur. Lise değişim programına katılan öğrenciler gerekli şartları sağladıkları takdirde tercih edecekleri ülkede özel okullarda ya da devlet okullarında eğitim alabilirler.

Öğrenci gençler, kendilerinin ve ailelerinin tercihleri doğrultusunda yurtlarda ya da titizlikle seçilen ailelerin yanında konaklama alternatiflerine sahiptir. Bu sayede okulda alacakları eğitimin kalitesi yanında, günlük yaşamda kuracakları ilişkiler ve dostluklar sayesinde de unutulmaz kazanımlar elde edeceklerdir.

Gençlerin alıştıkları ortamdan ayrılıp, başka bir ülke ve kültürde geçirecekleri bu sınırlı dönem eğitim tecrübesi ICES Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı şirketinin kontrolü altındadır.

Lise eğitimini unutulmaz bir tecrübeye dönüştürmek, etkisi bir ömür sürecek deneyimler elde etmek ve geleceğe yatırım yapmak isteyen gençler ve ebeveynleri için doğru bir tercih olan Yurtdışı Lise Değişim Programı hakkında daha kapsamlı bilgi almak için ICES danışmanlarıyla hemen görüşebilir, bu ayrıcalıktan siz de faydalanabilirsiniz.

Bu yazı 969 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA