İstanbul’da Gezilecek Yerler

istanbul
Paylaş
 

İstanbul dünyanın en önemli şehirlerinden biridir.İstanbul’un tarihi çok eski zamanlara kadar ulaşmaktadır.Yeni bir çağ bu şehirle birlikte açılmıştır.Bir çok medeniyete başkentlik yapmış bu kutsal şehir günümüzde halen dünyanın ve ülkemizin en önemli şehirlerinden biridir.Hem doğal güzellikleri hemde tarihi güzellikleri ile İstanbul gezilmesi gereken bir şehirdir.İstanbul gezisi planlayanlar İstanbul’da gezilecek yerler listemizi inceleyebilirler.

İstanbul’da Gezilecek Yerler Listesi

Ayasofya

Adeta İstanbul’un simgesi haline gelen bu yapıt halen dimdik ayakta ve ziyaretçilerini bekliyor.

Sultanahmet Meydanı

Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış İstanbul’da bulunan bu meydan tarihi açıdan oldukça önemli olması ile birlikte çevresinde birçok gezilecek yer bulundurmaktadır.

Galata Kulesi

Galata kulesi ile İstanbul’u seyretmeye doyulmaz.İstanbul’un tarihi yapılarından biri de kuşkusuz Galata Kulesidir.

Vialand

Vialand tema park ile coşku ve eğlence en yüksek seviyelere ulaşıyor.Vialand nerede, Vialand bilet fiyatları, giriş ücretleri gibi bilgilere Vialand sayfasından ulaşabilirsiniz.

İstanbul Boğazı

Tarihi güzellikleri dışında bir de dünyayı kendine hayran bırakan bu şehrin en önemli doğal güzelliği ise İstanbul boğazıdır.

Camiler

İstanbul’da bulunan ve dünyanın en önemli camileri yer almaktadır.

Eğlence

İstanbul’da Avrupanın en iyiler arasında yer alan tema parkları bulunuyor.İstanbul gezilinizde bu tema parklara uğramalısınız.

İstanbul’da gezmek ve seyahat etmenin güzelliği yukarıda adı geçen ve bu listenin çok daha fazlası olması sebebiyle görülmesi ve gezilmesi gereken en önemli şehirlerden biridir İstanbul.Bu şehri gezmeden önce bir plan yapmalı ve gezi listenizi oluşturmalısınız.Gezilmesi gereken oldukça fazla nokta bulunuyor.Şu İstanbul’da gezilecek yerler listesini inceleyebilir ve oldukça geniş ve detaylı bir gezi listesine ulaşabilirsiniz.

Listemizin sonuna geldik.Ülkemizin en önemli şehri olan İstanbul hakkında çok daha uzun ve detaylı bir yazı gerekir elbette.Ana hatları ile bu şehirde gezilecek yerleri ve görülmesi gereken eserleri sizlerle paylaşmaya çalıştık.Unutmayın, bu şehri gezmeden önce bir gezi listesi kesinlikle hazırlamalısınız.

Bu yazı 1048 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA