Ala Kum Hotel Bilmecesi

alanya ala kum hotel
Paylaş
 

Alanya alternatif otelleri hakkında bilgi vermeyi planladığımı daha önceden yazmış idim. Bu yaz hem tatil hem de kullanıcı deneyimimi burada paylaşmak maksadıyla Alanya’da bir İslami otelde rezervasyon yaptırmaya karar verdim.

Milliyette yayınlanan bir reklama kapılıp Alanya Ala Kum Hotel’den rezervasyon yaptırdım. Erken rezervasyon için indirimli fiyat uyguluyorlar. Aslında rezervasyon bilgilerinin gönderilme aşamasına kadar her şey normaldi. Bundan sonraki süreç ise giderek acayipleşiyordu. Gönderilen bilgilerde otele ait yeterli bilginin yer almaması, telefon numarası bile olmaması gayet şüphe vericiydi.

Ala Kum Hotel in internet sitesinde yer alan telefon numarasını her aradığımda başka biri çıkıyor, aynı konu ile ilgili bir biri ile çelişen şeyler söylüyorlardı. Onca söylenen yalandan sonra Ala Kum Hotel’in aslında kapalı olduğunu öğrendim. Rivayete göre Alara Kum Hotel el değiştirmiş, yeni sahibi otelin adını ve konseptini değiştirerek otelde tadilata başlamıştı.

Turizm sezonu başlamasına rağmen bir otelin hala kapalı olması bana göre garip bir durumdu. Aklıma dolandırılan umreciler ve spor salonlarına para kaptıranlar geldi. Vaadettikleri hizmetleri yerine getirmeleri için otelin çoktan faaliyette olması gerekiyordu. Turizm sezonunda kapalı otel mi olurmuş ?

Her türlü ıvır zıvır hakkında tonla bilgi veren arama motorlarının Ala Kum Hotel yazınca birkaç reklam hariç kara cahil olması oldukça garipti. Üstelik otelin internet sayfasında kendine dair gerçek bilgiler yerine reklamımsı şeyler yer alıyordu. Mesela “Dünyaca ünlü “incekum”un aile oteli” ifadesi yazıyor internet sayfasında. Dünya biliyor ama ben bir türlü öğrenemiyordum (!!) O numaradan bu numaraya ulaşıyor, otel hakkında bir şeyler öğrenmeye çalışıyordum. Biri 27 Haziranda açılacak dedi, öbürü 1 Haziran dedi, başka birisi belli olmaz dedi. Beş yıldızlı otel hakkında basit bilgilere ulaşmak bu kadar zor olmamalıydı.

Lafı çok uzatmayayım, bu tür garip şeylerden şüphelenip rezervasyonumu iptal ettirmek istedim, birisi sigorta yaptırmanız gerekir dedi, öbürü cayma bedeli %35 kesilir dedi. Halbuki rezervasyon yaptıralı daha iki saat olmuştu. Daha önceki internet alışverişlerimde hiçbir firma böyle çamura yatmamıştı. Çünkü uzaktan alışverişlerde müşterilerin belli bir süre zarfında koşulsuz iade hakkı bulunuyor. Adamlar çamura yatmayı tercih edince bankama gidip harcama itiraz dilekçesi verdim. Muhtemelen para iade edilecek.

Alanya alternatif otelleri yani İslami oteller hakkında daha güzel şeyleri yazmak için can atıyorum. Fakat şu ana dek Ala Kum Hotel ile yaşadıklarım, bu otelinin sahiplerinin dini kaygılar taşımadıklarını, İslam üzerinden para kazanmayı amaçladıklarını gösteriyor. Belki bir gün hakikaten oteli İslami konsepte uydururlar ama bu kadar yalan ile “İslami Konsept” nasıl bir araya geliyor anlamış değilim. Bu nedenle Ala Kum Hotel i kimseye tavsiye etmem.

Bu yazı 922 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA