Mirada del mar yorumlarım

Mirada del mar yorumlar
Paylaş
 

Geçenlerde Mirada del mar otelindeydim. Bu oteli tercih edecekler için yorumlarımı paylaşayım istedim.

Otele ulaşmak zor olmadı. Otobüs muavinine “Göynük yol ayrımında ineceğim” derseniz otele 10 dakika mesafedeki yol ayrımında indiriyor. Kemer Göynük otellerin yoğun olduğu bir yer olduğu için bu sapak bilinen bir yer.

Otel tesis olarak gayet yeterli durumda. Oda içinde fotoğraf çekip koysaymışım keşke. Odalar güzel. Bu kadar söyleyebiliyorum. Genellikle çoğu oda öyle veya böyle denizi görüyor. Kaldığım odada mini buzdolabı yoktu. Bunu saymazsak oda iyiydi.

Mirada del mar

Mirada del mar yürüyüş yolu

Otel tesis olarak iyi, etrafındaki yürüyüş yolları ve sahil bandı da fena değil. Çoğu müşterisi fark etmese de otelin bahçesinde bir yerlerde mini hayvanat bahçesi var. Ufak bir sulak alan yapmışlar ördekler şen şakrak yüzüyorlar.

Koi cinsi balıklar da iyi semirmiş. Tavus kuşları ve garip sayılabilecek kadar değişik kuşları çocuklar çok sevecektir. Gerçi çoğu müşteri hayvanların olduğu yeri görmeden otelden ayrılıyor. Otel çevresini dolaşsalar burayı görürler ama çoğu kişi daha çok, havuz, hamam ve deniz üçgeninde tatil yapıyor.

Mirada del mar yorumlar

Mirada del mar kumsalı

Mirada del mar denize bitişik bir otel. Odanızdan çıkınca denize ulaşmak için fazla çaba sarf etmenize gerek yok. Yaz mevsimi için kumsalda özel localar hazırlanmış. (Kışın pek bir anlamı yok tabi)

Mirada del mar yorumlar

Mirada del mar denizi

Denizi temiz ve fazla derin değil. Kumsalı da fena değil. Biraz çakıllık ama sorun edilecek derecede değil. Olta tutkunları denizin kenarından oltalarını sallıyorlar. Aklınızda bulunsun diye yazdım, tutamasanız bile denize olta sallamayı seviyorsanız burası uygun.

Mirada del mar yorumlar

Mirada del mar havuzu (Ayrı olarak kapalı havuzu da var)

Otelin havuzu beklentileri karşılayacak derecede büyük değil. Özellikle kurumsal eğitim zamanına denk geldiyseniz sıkıntı olur. Bu otelde çok eğitim oluyor ve eğitim zamanları yemekhanede, oturma salonlarında ve havuzda ciddi yoğunluk oluyor. Bu nedenle tatil yapayım derken kalabalığa düşmemeniz için kış mevsimi bile olsa gelmeden önce eğitim programı var mı diye bir araştırın.

Mirada del mar yorumlar

Mirada del yemekhane

Sauna, Fin hamamı, fitnes salonu ve Türk hamamı var. Bayanlar için masaj yaptırabilecekleri SPA merkezi var. Hamamlar arasındaki boşlukta ısı düşük o yüzden üşütmemek için saunadan çıkınca hemen kurulanmanız lazım.

Gelelim yemeklere. Yemekler ummadığım kadar iyiydi. Çoğu her şey dahil otelde tavuk üzerine tavuk dayarlarken burada kırmızı et ve balık her gün çıkıyor. Genellikle yemeklerin lezzeti fena değil. Artan yemekler kısmen hayvanlara veriliyor sanırım.

Mirada del mar yorumlar

Otel dışında gezmek isteyenlere kötü haber vereyim. Otelin yakın çevresinde gezmeye değer bir yer yok. Göynük denilen yer kışın bir hayalet kasabası görünümünde yazın ise zorunlu ihtiyaçların satıldığı ufak bir yer. Kemer buraya 8 km mesafede. İsterseniz orada takılabilirsiniz.

Ve son bir not: Maç severlere kötü haber vereyim. Şifreli maçları burada izleyemezsiniz. İnternete de rastlayamadım.

Bu yazı 1909 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA