Yurt dışında muhafazakar balayı nerede yapılır

Paylaş
 

Düğün telaşı , hazırlıklar derken Yurtdışında güzel bir muhafazakar balayını hak etmişsinizdir. Yurt dışında muhafazakar balayı yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiği, gerekli destinasyon(tatil yeri) seçimi gibi bir çok konuda sizlere destek olmaya çalışacağız.

Yılın bütün stresini atarken aile örf ve geleneklerimiz gereği kendimizden taviz vermememiz gerekir, balayı konusu erkekler tarafından pek önemsenmezken , hanımlar tarafından çok önemli bir konudur, balayımızın özel olmasını isteriz çünkü bizim için özel olan balayına, ömrümüz boyunca sadece bir kez çıkacağız ve güzel bir anı olarak kalmasını arzu ederiz.

Balayı öncesinde ne kadarlık bir bütçe ayırdığımız, önemlidir bu bütçeye göre destinasyon seçeceksiniz, destinasyonlar arasında sizin için en güzel, ekonomik ve muhafazakar balayı tercihinize göre uygun olan bir yurt dışında balayınızı tercih edeceksiniz.

Otel seçimi son derece önemlidir otelde hem konaklayacak ve hemde eğlence ve animasyondan yararlanacak, hemde günün belirli öğünlerinde yeme-içme aktivitelerinde bulunacaksınız  bunun için otel seçimine ayrı bir başlık açmalısınız Şimdi gelelim otel seçiminde nelere dikkat edeceğinize.

Konaklama tatiliniz için son derece önemlidir, aktivitelerden kalan zamanınızda otelde dinleneceksiniz, oda konforu lüksü güzel bir tatil geçirebilmeniz için gereklidir, bunun yanında odanın teknik özelliklerinin yani; Lcd Tv, Wifi, saç kurutma makinesi, el-ayak havlusu, seccade, kuran, kıblegah, tesbih, sac kremi, şampuan, vücut kremi, yatak konforu rahat bir şekilde dinlenme ve konaklamanız için olması gereken teknik donanımlardır.

Animasyon ve etkinlikler ne yazık ki türkiyede ki islami otellerde yeterli değilken yurtdışında ki muhafazakar balayı otellerinde güzel etkinlik ve animasyonlar olabilmektedir. Otel seçiminden sonra dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta animasyon ve etkinliklerdir, yoksa tatiliniz sıkıcı bir hal alır, canlı müzik, havuz Showları vs.., yapılan etkinlikler için otel yönetimine önemli görev düşer. Balayı çiftlerine özel konaklama, oda süslemesi, karşılama, transfer, hoş geldin pastası vs … gibi jestleri balayı çifti olduğunuz için talep edebilirsiniz, bir çok otel bu hizmetlerden para almamaktadır.

Yeme & içme olarak oteller hakkında bilgi almalısınız, helal yiyeceklerin olması, damak zevkinize göre dünya mutfaklarından yiyeceklerin bulunması belki zorlaşabilir, muhafazakar balayına çıkmadan önce bunlara dikkat etmeniz güzel lezzetli yemekleri yemeniz için gereklidir.

Şimdi gelelim sizin için seçtiğimiz yurtdışı muhafazakar balayı ülkelerine…

Birleşik Arap Emirlikleri

Dünyanın en popüler destinasyonlarından birisi olan birleşik arap emirlikleri hem muhafazakar kimliği hem de elit turizm etkinlikleri ile ön plana çıkıyor. Özellikle Dubai, hem iklimi hem de lüks yapıları, deniz , kum, güneş ve alışveriş olanaklarıyla muhafazakar kesimin yoğun rabet gördüğü ülkelerden birisidir. Ayrıca halkın muhafazakar özelliklere göre yaşaması en çok tercih edilen bir ülke olmasını sağlıyor.

Malezya

Malezya halkı her zaman, güler yüzlü olmasıyla tanınır ve Malezya güzel tabiatıyla dikkat çekmektedir. Yağmur ormanları Malezyayı dünyada nadir bulunan ülkelerden birisi haline dönüştürüyor. Malezyayı islami kesimin en çok tercih etmelerinin nedeni ise ibadet yeri sayısı, helal yiyecek ve içecekler ve alkol tüketiminin minumum düzeyde olmasıdır.

Maldivler

Sadece islami kesimin değil deniz, kum, güneş sözkonusu olunca herkes tarafından seçimlerin ilk sırasında yer alan Maldivler, güzel bir tatilden fazlasını sizlere vaad ediyor. Maldiv adasının islami kesim tarafından seçilmesinin nedeni turistik tesislerin  özel hayatın gizliliği konusundan uygun mimariyle tasarlanmış olmasından dolayıdır. Konaklamanıza bağlı olarak isterseniz tesis içerisinde tatiliniz boyunca sizin birileri tarafından görülmeniz imkansız olabilir. Özellikle denizin içindeki havuzlu villalar islami balayı ve muhafazakar çiftler için en çok tercih edilen konaklama seçeneğidir. Maldivler islami, muhafazakar balayı için tercih edilebilir, çok güzel bir adada özellikle helal yiyeceklerle güzel bir tatil geçirebilirsiniz. Ülkeye helal gıdalar dışında yiyeceklerin girmesi yasaktır.

  Suudi Arabistan

Şüphesiz ki islami kesim tarafından en çok tercih edilen ülkeler arasında Suudi Arabistan gelir, İslami kesim tarafından sıklıkla tercih edilmesinin nedeni Müslüman alemimin kutsal bir şehri olması, ve buraya ibadet amaçlı seyahatlerin temel oluşturmasıdır, islam yapılarının mimarisinin hoş gotik yapılarına görmek isteyenlerin sayısı azda değildir.

Bu yazı 2153 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA