Kartaltepe piknik alanı hangi günler açık ?
7 Mayıs 2019
ibrahim YALAVAC

Kartaltepe piknik alanı hangi günler açık ?

Kartaltepe piknik alanı hangi günler açık, hangi günler kapalı, giriş ücreti nedir, açılış kapanış saatleri ve telefon numarası nedir ?...

Kartaltepe piknik alanı hangi günler açık, hangi günler kapalı, giriş ücreti nedir, açılış kapanış saatleri ve telefon numarası nedir ?

Ankara Etlik’te Forum AVM’nin hemen karşısında bulunan Kartaltepe piknik alanına her sene daha fazla ziyaretçi gelmektedir.

Giriş ücretlerinin düşük olması ve Ankara’da mangal yapılacak piknik alanlarının sınırlı olması (Atatürk Orman Çiftliğindeki piknik yeri kapatılınca buradaki yoğunluk daha da arttı) nedeniyle Kartaltepe piknik alanı resmi tatil ve hafta sonlarında mahşer yeri gibi dolmaktadır.

Bunun sonucu olarak tuvalet ve çeşme kuyruklarında uzun süre beklenmekte, gezinti yollarının şehir içi trafiği gibi kalabalık olması nedeniyle huzur içinde yürüyüş yapılamamaktadır. İnsanlar dip dibe piknik yapmakta ve yoğun mangal dumanı nedeniyle piknik zevki azalmaktadır. Bu tür durumlara maruz kalmamak için hafta içi günleri tercih edilmelidir.

Kartaltepe piknik alanı

Kartaltepe piknik alanı

Etlik Kartaltepe piknik alanı giriş ücreti

Etlik Kartaltepe piknik alanı giriş ücretleri 2019 yılı itibariyle aşağıdaki gibidir:

  • Otobüs 20 TL
  • Minibüs 10 TL
  • Otomobil 5 TL
  • Yaya 1 TL
  • Motorsiklet ve bisiklet kişi başı 1 TL
  • 12 yaş ve altı çocuklar, gaziler, engeller ve şehit yakınları için ücretsiz.

Etlik Kartaltepe piknik alanı giriş ücreti

Kartaltepe piknik alanı hangi günler kapalı, hangi günler açık ?

Cumartesi ve Pazar ziyaretçiler yoğun şekilde geliyor. Bu yüzden Pazartesi ve Salı piknik alanı bakım nedeniyle kapalıdır. Sakin bir ortamda piknik yapmak için Çarşamba, Perşembe ve Cuma tercih edilebilir.

Etlik Kartaltepe piknik alanı giriş ücreti

Kartaltepe piknik alanı açılış kapanış saatleri

Mesire alanında yer kapmak için gayet erken bir saatte gelmek gerek. Hafta sonlarında saat 9-10 gibi kamelyalar ve mangallar dolmuş oluyor. Bu saatlerden sonra gelenler yasağa aldırmadan yere kilim atarak sağda solda oturuyorlar, mangal yapıyorlar.

Pikniğe geç saatlerde gelenler var. Her ne kadar içeriye kotadan fazla kişi alsalar da saat 15:00-18:00 aralarında aracınızla mesire alanına girerseniz geri çevrilebilirsiniz. Çünkü yol kenarları bile dolu oluyor. Pikniğe geç gidecekseniz 18:00 sonrasını tercih etmelisiniz.

Kartaltepe piknik alanı açılış kapanış saatleri

Kartaltepe piknik alanı;

Hafta sonları 08:00-21:00, hafta içi (pazartesi ve Salı bakım nedeniyle kapalı) 10:00-21:00 arası açık.

2019 yılındaki değişiklikler

Mesire alanına girişte ilk göze çarpacak değişiklik sanırım taş cami olacaktır. Tarihi görünümlü estetik bir taş cami yapılmış.

 

Şelale eskisi gibi ilgi görmeye devam ediyor.

Kartaltepe piknik alan

2019 da zıp zıp alanı ilave edilmiş. Bence güzel olmuş.

Kartaltepe piknik alan

Karşı yamaca trene benzer bir şey yapılmak istenmiş. Biraz “güvensiz” görünüyor. Bu şeyi yapmak için doğada tahribat yapmışlar ama gördüğüm şey beni memnun etmedi.

Kartaltepe piknik alan

Eskiden bisiklet kiralama vardı, o kalkmış.

 

Bir Yorum Bırak

Tüm Hakları Saklıdır © 2015-2019