Eskişehir’de Nerede Kalınır?

Eskişehirde gezilecek yerler
Paylaş
 

Eskişehir Türkiye’nin en gözde şehirlerinden bir tanesi dolayısıyla Eskişehirde yaşam tahmin ettiğinizden de hareketli ve güzel geçiyor. Eskişehir konaklama konusunda da her zaman dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış çünkü şehrin hem Ankara ve İstanbul gibi büyükşehirlere yakın olması hem de turistik bir şehir olması buraya yapılan gezileri de ciddi anlamda etkiliyor. Eskişehir’de hızlı tren seferlerinin olması da şehre gelen turistlerin sayısını artırmaya yetmiştir bile.

Eskişehirde gezilecek yerler

Kısaca Eskişehir’den bahsedecek olursak bugün dünya da gezebileceğiniz pek çok nokta var ve Eskişehir’de bunlardan bir tanesi. Üstelik girmek istediğiniz deniz ya da orman değilse o zaman mutlaka burayı ziyaret etmenizi önerebilirim. Eskişehir’ e bu kadar ilgi duyulmasının en büyük nedenleri arasında şehirdeki genç nüfusta geliyor. Çünkü şehrin nüfusunun ciddi bir bölümünü üniversite öğrencileri oluşturuyor. Eskişehir üniversite öğrencilerinin yoğunluğunu da göz önüne alırsanız ciddi anlamda kalacak yer ile de dikkat çekiyor. Yani üniversite öğrencilerini bazen yurtlar taşımadığı gibi bazı öğrencilerde yurtlarda kalmak istemiyor. Bu şekilde olunca da yurtta kalmak istemeyen öğrenciler kiralık ev ve konaklama yerlerine ilgi gösteriyorlar. Peki, daha önce hiç Eskişehir’ e gitmediniz ise o zaman nerede kalacağınızı da sanıyorum ki merak ediyorsunuz. O zaman makalemizin devamında size nerede kalabileceğiniz konusunda da biraz bilgi verelim.

Eskişehir’de Nerede Kalınır?

Anadolu’yu bir bütün olarak ele aldığınız da en rahat edeceğiniz şehirlerin başında geliyor. Şehrin potansiyelinin öğrenci olması ve de sanayi kenti özelliğinden dolay da yılın her döneminde turist çekiyor diyebiliriz. Şehirde otel ve butik oteller de bulunuyor. Bu otellere her yıl bir yenisinin daha eklendiğini söyleyebiliriz.

Eskişehir’i iki bölge olarak değerlendirmek mümkün şehrin üst kısmında Üniversite Bulvarı, Bağlar Bölgesi, Porsuk Çayı ve tren istasyonu bulunuyor. Buraya gitmek isteyenler ise tramvay hattını kullanarak şehri gezebilirler.

Alt taraf ise günümüzün turistik bölgesi olarak biliniyor ve Odunpazarı bölgesi olarak bilinir. Burada butik otel sayısı az konaklamak için otel yer alıyor. Buradan yürüyerek 10-15 dakikalık bir süre içerisinde tren istasyonuna varabilirsiniz.

Bağlar bölgesini Eskişehir için hareketli olarak bilinir ve üst bölümde tarihi ve turistik bölge var.  Anadolu üniversitesi de burada yer alıyor. Bu nedenle de kafe ve restoranlarda burada diyebiliriz. Yeni açılmış olan birçok otel de yine bu bölgede yer alıyor. Eskişehir konaklama konusunda Anadolu’nun birçok noktasından hem zengin hem de ciddi anlamda iyi derece de bulunuyor. Bağlar bölgesinde kafeler, restoranlar ve oteller çok. Şehrin gezilecek yerlerine ise tramvayla erişebilirsiniz. Porsuk çayı ve adalara da 10-15 dakikada şehrin merkezine ulaşabilirsiniz.  Odunpazarı bölgesi şehrin tarihi noktalarından bir tanesi ve otantik bir konumda. Geçtiğimiz yıllarda burada yapılan çalışmalar neticesinde bölge yeniden değerlendirilerek turizme kazandırılmıştır.

Bu yazı 1237 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA