Bodrum’un Yunan Kardeşi Kos Adası

Paylaş
 

Bodrum’a 30 dakika uzaklıkta bulunan Kos Adası özellikle günü birlik gidilen ada turları arasında ilk sırada tercih edinen adalardandır. Kos Adası turları tercihlere yönelik olarak günü birlik yada adayı tanımaya yönelik olmak üzere daha uzun vadeli olarak planlanabilmektedir .

Kos adasının en uygun ziyaret zamanı mart ile ekim ayları arasındadır. Bodrum çıkışlı kos adası turları www.feribotlines.com ile rahatlıkla ulaşılabilir olması ve turlar arasında en çok tercih edilen güzergahlardan birisi olan Kos Adası yaz aylarında Türk turist akınına uğramaktadır. Hava sıcaklığı Bodrum’la hemen hemen aynı seyretse de bir kaç derecelik düşüklük görülebilir. Kış aylarında adada kalan yerel halkta gittiğinden ötürü ada oldukça ıssızlaşmaktadır. Kış aylarında yapılacak bir ziyarette ada sadece konaklamaya uygun halde olacağından gezmeniz mümkün olmayacaktır .

Kos Adası, Yunan adaları arasında gece hayatı en renkli olan adalardan biridir. Tavernaları , gece kulüpleri , özel gösteriler düzenlenen kabareleri ile doldu dolu zaman geçirebileceğiniz Kos adasında her tercihe göre bir eğlence bulunması mümkündür .

Ada özellikle bodrum kos feribot seferleriyle rahatlıkla ulaşılabiliyor olması ve tıp tarihi açısından önemli bir konuma sahiptir .tip biliminin önemli isimlerinden olan Hipokrat’ın yaşadığı ada olan Kos adasında tarihinin bilinen ilk hastanesinin kalıntıları yer almaktadır . Hipokrat’ın adada bulunan bu arenada hastaları tedavi ettiğine ve öğrencilerini eğittiğine inanılmaktadır. Tarih boyunca Karya,Pers ve Osmanlı egemenliğinde bulunan adada özellikle antik Yunan ve Roma  dönemine ait çok sayıda eser ve yapı yer almaktadır.

Bodrum’a çok yakın konumda bulunan Kos adasının plajları dünyaca ünlü Ege denizinin güzelliğini bulabileceğiniz nadide plajlardandır. Adaya özellikle deniz turizmi için giden turistlerin çok sayıda değişik alternatiften yararlanma imkanı bulunmaktadır .

Bu yazı 878 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA