GezilecekYerler.Com Van Hakkında
3 Mayıs 2017
ibrahim YALAVAC

GezilecekYerler.Com Van Hakkında

Van kenti Türkiye’nin en doğusunda bulunan illerden birisi olup, Doğu Anadolu’nun en büyük şehri ve bir büyükşehir belediyesidir. Şimdilerde toplamda...

Van kenti Türkiye’nin en doğusunda bulunan illerden birisi olup, Doğu Anadolu’nun en büyük şehri ve bir büyükşehir belediyesidir.

Şimdilerde toplamda 1.100 civarında bir nüfusu vardır. İl merkezinde İpekyolu, Tuşba ve Edremit merkez belediyeleri bulunmakta olup, şehir hayatı daha çok bu ilçeler üzerinden akıp gitmektedir. Şehirde genel hatlarıyla gezilecek yerler ise ; Akdamar Adası, Vangölü, Çavuştepe Kalesi, Muradiye Şelalesi, Van Kalesi, İskele, Erciş ve Akdamar Adasında yer alan Akdamar Kilisesidir. Ayrıca Van Kedisi ve Van’a ait olan inci kefali balığıda yine şehre ait olan temel değerlerdir.

Bir zamanlar Van gölü canavarını bile duymuşsunuzdur. Bu konu her ne kadar rivayet muamelesi görse de yerel halk buna genelde inanmaktadır. Bizde gezilecekyerler.com sitesi olan Van gezilecek yerler isimli yazımızı sizler için hazırladık. Umarız yazıyı okuduktan sonra kente geldiğinizde faydalı bilgiler sahibi olmuş olacaksınız. Bizi takip ettiğiniz için teşekkürler.

Bir Yorum Bırak

    Benzer Yazılar

Tüm Hakları Saklıdır © 2015-2019

Gezilecek Yerler